Showbiz

Dy kosovare në skenën e festivalit “Rock In Rio”

 

Në Brazil po vazhdon të mbahet një prej ngjarjeve më të mëdha muzikore, që është festivali “Rock In Rio”.

Të dielën mbrëma, në atë që u quajt “Mbrëmja e zonjave”, skenën kryesore të festivalit e hijeshuan dy këngëtare me prejardhje kosovare dhe famë botërore, Dua Lipa dhe Rita Ora.