Showbiz

Kanye West bëri bujë në shfaqjen e koleksionit të tij në Paris

 

Në hënën (3 tetor), Kanye West e shfaqi koleksionin e ri të veshjeve “Yeezy Season 9”, gjatë javës së modës në Paris. Reperi i shndërruar në disenjator u paraqit në këtë shou i veshur me një bluzë ku shkruhej, “White Lives Matter”, shkruan “Billboard”.

Sipas portalit “Page Six”, Ye, e dha një fjalim për të gjithë mysafirët e pranishëm, para se modelet të dilnin në sfilatë për ta prezantuar koleksionin e veshjeve. Ai foli për grabitjen që i kishte ndodhur ish-gruas, Kim Kardashian, pikërisht në Paris në vitin 2016, përpjekjet e tij për të depërtuar në industrinë e modës, prishjen e bashkëpunimit me kompaninë “Gap” dhe ish-menaxherin Scooter Braun dhe të tjerë.