Showbiz

Shtyhen koncertet e grupit “Coldplay” për shkaqe shëndetësore

 

Rok bendi i njohur britanik, “Coldplay”, e ka bërë të ditur lajmin se po i shtynë datat e disa koncerteve, që janë pjesë e turneut të tyre të fundit botëror, për shkak se vokalisti i grupit, Chris Martin, është prekur nga një infeksion serioz i mushkërive, shkruan “The Guardian”.

Përmes një deklarate të postuar në rrjetet sociale dhe në ueb faqen e bendit, rokerët u shprehën të zhgënjyer për këtë veprim dhe bënë të ditur se tetë koncertet e shtyra, të gjitha të planifikuara të mbaheshin në Rio de Janeiro dhe São Paulo të Brazilit, do të do të riplanifikohen për në fillim të vitit 2023.