Showbiz

Pas Instagramit, edhe Twitteri ia bën bllok Kanye Westit

 

Sarah Silverman, Jamie Lee Curtis dhe Michael Rapaport janë ndër personalitetet e Hollywoodit që reaguan ndaj postimeve të fundit të Kanye Wesit në Twitter dhe të cilat po konsiderohen fyese dhe antisematike.

Në njërin prej mesazheve të reperit, tashmë të larguara nga Twitteri, aktorja Lamie Lee Curtis iu drejtua atij duke thënë: “Dita më e shenjtë për hebrenjtë ishte javën e kaluar. Fjalët kanë rëndësi. Mos harro që një kërcënim ndaj çifutëve, dikur përfundoi me gjenocid. Ti je baba. Të lutem ndalo me këto mesazhe lënduese”.