Showbiz

Reperi amerikan refuzoi 9 milionë dollarë për të mos e marrë vaksinën anti-COVID

Foto: AP
 

Ice Cube ka thënë se ka humbur një kontratë në vlerë prej 9 milionë dollarësh pasi kishte zgjedhur të mos e pranonte vaksinën kundër COVID-19.

Sipas revistës “Variety”, reperi dhe aktori i famshëm ishte përjashtuar në tetor të vitit 2021 nga një rol në komedinë e Sonyt me titull “Oh Hell No”.