Showbiz

Dua Lipa: Të ndryshojmë stigmën ndaj shqiptarëve

Dua Lipa ne Tirane per koncertin per 28 Nentor
 

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dha një mesazh të fortë gjatë konferencës për mediat para koncertit që pritet të mbahet sonte në sheshin “Skënderbej” në Tiranë.

Gjatë konferencës me kryetarin e Tiranës, Erion Veliaj, ajo tha se duhet të ndryshohet stigma ndaj shqiptarëve, lidhur me përcaktimet ofenduese dhe raciste nga sekretarja e Brendshme britanike, Suella Braverman.