Showbiz

Kush është Rejhani, kosovari që synon ta përfaqësojë Suedinë në “Eurosong 2023”

 

Televizioni suedez “SVT” e ka prezantuar gjysmën e parë të formacionit të këngëtarëve konkurrent për edicionin e ardhshëm të festivalit, “Melodifestivalen”, ngjarje kjo që e përzgjedh përfaqësuesin e kombit nordik në garën evropiane të këngës, “Eurovizion”.

Festivali i muzikës popullore, “Melodifestivalen”, rikthehet të shtunën më 4 shkurt dhe zgjat gjashtë javë, me ç’rast 28 artistë nga Suedia konkurrojnë në katër faza të garës, përpara se finalja e madhe të zhvillohet të shtunën më 11 mars 2023.