Showbiz

Finalizohet shkurorëzimi i Kim Kardashianit dhe Kanye Westit

Foto: AP/Associated Press
 

Yjet e showbizit, Kim Kardashian dhe Ye, kanë arritur marrëveshje finale të shkurorëzimit, duke e shmangur procesin gjyqësor që ishte caktuar të fillojë muajin e ardhshëm.

Ish-çifti i famshëm dhe avokatët e tyre tashmë i kanë dorëzuar dokumentet e nevojshme në gjykatën e Lartë të Los Angelesit, përmes së cilave i kërkojnë gjykatësit t’i miratojë kushtet e marrëveshjes mes tyre, përfshirë këtu pagesën prej 200 mijë dollarësh në muaj të cilën Ye duhet ta paguajë për alimentacion të fëmijëve. Kjo për shkak se kohën më të madhe ata do ta kalojnë me Kardashianin.