Showbiz

Dua Lipa vuan nga sindroma e mashtrimit

Foto: AP/Associated Press
 

Ylli botëror i muzikës, Dua Lipa, e pranon se vuan nga sindroma e mashtrimit, e cila manifestohet me mungesë vetëbesimi. 27-vjeçarja me prejardhje kosovare, që u bë e famshme pas postimit të videove, ku shihet duke performuar, në platformën YouTube, tha se i gjen frymëzues artistët që vuajnë nga vetëdyshimi.

“Shumë herë frymëzohem nga artistët që kanë vetëdyshim dhe e kanë njëfarë errësire brenda vetes. Dhe më pas çuditem me veten, pse më duhet të ndiej kaq shumë dhimbje për të qenë e zonja në punën që e bëjë. Pra, nganjëherë sindroma e mashtrimit ndikon keq në mua. Veçanërisht kur jam duke shkruar këngë”, deklaroi Lipa për gazetën “The Sun”.