Showbiz

U ndanë shpërblimet “People’s Choice Awards”

Foto: AP/Associated Press
 

Taylor Swift, grupi “BTS”, Lizzo, Selena Gomez dhe aktorja Elizabeth Olsen, ishin fituesit e shumëfishtë të ceremonisë së sivjetme “People’s Choice Awards”, e cila u mbajt të martën (6 dhjetor) në Santa Monica të Kalifornisë. Komediani Kenan Thompson e prezantoi këtë shou, që u transmetua për publikun e gjerë përmes knaleve televizive, E! dhe NBC.

Swift i fitoi tri çmime, “Artistja e vitit 2022”, “Videoklipi më i mirë i vitit”, për projektin “Anti-Hero”, dhe “Albumi i vitit”, për incizimin e saj të fundit “Midnights”.