Showbiz

Jane Fondas po i zhduket kanceri

Foto: AP
 

Vetëm tre muaj pasi u diagnostikua me limfomën jo-Hodgkin, Jane Fonda ka njoftuar se kanceri i saj ka nisur të zhduket dhe se ajo do të ndalojë trajtimin me kimioterapi.

Aktorja dhe aktivistja dy herë fituese e Oskarit e cila mbush 85 vjeç javën e ardhshme i përditësoi fansat e saj lidhur me gjendjen e saj shëndetësore në një postim në blog me titull “Dhurata më e mirë për ditëlindjen ndonjëherë!!!”