Showbiz

Kim Petras po i shijon sukseset e karrierës muzikore

Foto: AP/Associated Press
 

Për artisten, Kim Petras, viti 2022 ishte i madh dhe i mbushur me suksese.

Kanutautorja gjermane e fitoi shpërblimin e parë “Grammy”, e shënoi debutimin si aktore me një rol në serialin e kanalit HBI, “Los Espookys”, si dhe e lansoi një këngë me producentin e njohur të muzikës pop, Max Martin.