Showbiz

Shpërthen ylli italian Blanco, shkatërron skenën e festivalit “Sanremo”

 

Këngëtari italian, Blanco, u përball me një reagim të ashpër të martën mbrëma për shkatërrimin e skenës së “Sanremos”, festivali më i madh i muzikës në vend. Ngjarja po transmetohej në televizion drejtpërdrejt prandaj edhe veprimi i këngëtarit nuk i mirëprit nga publiku.

19-vjeçari, Blanco, goditi me shqelma mbi trëndafilat që ishin vendosur përreth skenës në teatrin “Ariston”, duke i thyer të gjitha vazot me lule në tokë, kjo ngase ishte kapluar nga inati dhe nervoza.