Showbiz

I dyshuari për sulmin ndaj reperit Takeoff akuzohet për vrasje

Foto: AP/Associated Press
 

Një i dyshuar i akuzuar për vrasjen e reperit Takeoff jashtë një rrugice vitin e kaluar është paditur për vrasje nga një juri e madhe në Teksas.

Ylli 28-vjeçar i hip-hopit - emri i vërtetë i të cilit është Kirsnick Khari Ball - u qëllua për vdekje jashtë një rrugice në Houston në nëntor të vitit të kaluar dhe Patrick Xavier Clark, 33 vjeç, u arrestua në dhjetor me dyshimin se shkrepi plumbat fatalë dhe ai tani po përballet me gjyq.