Showbiz

Sia zbulon diagnozën e autizmit

Foto: AP/Associated Press
 

Në një intervistë të fundit, kantautorja e njohur australiane, Sia, ka zbuluar se është diagnostikuar me autizëm.

Gjatë bisedës me prezantuesit, Rob Cesternino dhe Carolyn Wiger, në podcasting “Rob Has A Podcast”, këngëtarja tregoi se po përballet me disa probleme specifike të sjelljes dhe zhvillimit, sfida këto që lidhen me çrregullimin e spektrit të autizmit, por është duke u rikuperuar.