Showbiz

Katy Perry fiton 225 milionë dollarë duke shitur pesë albume

 

Këngëtarja amerikane, Katy Perry, ka fituar rreth 225 milionë dollarë nga shitja e një pakete të të drejtave të saj muzikore te Litmus Music, raportoi të martën BBC-ja.

Shitja, e cila u njoftua të hënën, përfshin pesë albume të Perryt, ku hynë edhe hitet si “Firework”, “Teenage Dream”, “Hot’n’Cold”, “California Gurls” dhe “I Kissed A Girl”.