Showbiz

Oprah nuk dëshiron të humbë peshë me ilaçe

 

Ylli Oprah Winfrey po heziton të marrë ilaçin Ozempic në mënyrë që të humbë peshë.

69-vjeçarja po operohej në gjunjë kur u dha lajmi për ilaçin çudibërës i njohur zyrtarisht si “semaglutide” dhe “tirzepatide” i cili është i licencuar për administrimin e niveleve të sheqerit në gjak te njerëzit me diabet të tipit 2, por ka një efekt anësor të humbjes së peshës.