Sport

Mourinho arsyeton humbjen nga Juve me mungesën e transferimeve

 

Jose Mourinho është arsyetuar për humbjen që pësoi nga Juventusi në Old Trafford, duke thënë se kampioni italian kishte afat kalimtar më të mirë kur riktheu Leonardo Bonuccin nga Milani duke përforcuar mbrojtjen e prirë nga Giorgio Chiellini.

Manchester Unitedi me këtë humbje mbetet pesë pikë prapa Juves në grupin H dhe janë dy pikë para Valencias, ekip që për Mourinhon është rivalja e vërtetë i Unitedit.