Sport

Muriqi po piqet te City para se t'i bashkohet Kosovës

Muriqi po piqet te City para se t'i bashkohet Kosovës
Foto: Reuters

Samir Ujkani të enjten regjistroi vetëm paraqitjen e dytë në këtë edicion. Portieri dhe kapiteni i Kosovës luajti për Riseporin në ndeshje të vlefshme për Kupën e Turqisë, shkruan sot në Koha Ditore.

Po të enjten paraqitjen e dytë për skuadrën e tij e regjistroi edhe portieri Arijanet Muriq që këtë muaj për herë të parë pritet të bashkohet me Kosovën. Muriq luajti në nivel dukshëm më të lartë se Ujkani, në klub dukshëm më të njohur.