Sport

13-vjeçarja kritikohet e quhet lesbike pse luan futboll, i thonë se është “sport për djem”

 

Një 13 vjeçare e quajtur Darcie, që jeton në Cwmbran, Uells, është kritikuar e madje është quajtur lesbike pasi është parë duke luajtur futboll në shkollë.

Ajo ëndërron të luajë futboll në mënyrë profesionale, por thotë se është kritikuar dhe është quajtur lesbike, pasi siç thotë ajo, i kanë thënë se është “sport për djem”, raporton BBC, transmeton Koha.net.