Sport

Rashfordi thotë se s’ka inspirim më të madh për të se Ronaldo

Foto: Reuters
 

Ylli i Manchester Unitedit, Marcus Rashford ka treguar se inspirimi më i madh për të në futboll është ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo.

Rashfordi pritet të luajë në sfidën e sotme të Unitedit ndaj “Zonjës së Vjetër” në Ligën e Kampionëve, dhe anglezi i ri mund të luajë kundër Ronaldos, që konsiderohet njëri nga lojtarët më të mirë në histori të Manchester Unitedit, transmeton Koha.net.