Sport

Unitedi përmbys Juventusin në Torino

Foto: Reuters
 

Manchester Unitedi ka arritur të fitojë tri pikë të plota në përballjen me Juventusin në Torino, në kuadër të xhiros së katërt në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

“Djajtë e Kuq” ishin më të dobët në statistika, por iu mjaftuan pesë minutat e fundit të ndeshjes për të përmbysur “Zonjën e Vjetër” dhe për ta mposhtur me rezultat 1 me 2.