Sport

Klopp pranoi lojën politike të serbëve dhe humbi

Klopp pranoi lojën politike të serbëve dhe humbi
 

Humbja e papritur nga Cërvena Zvezda, ka bërë që Liverpooli të rrezikojë kalimin nga faza e grupeve, dhe për këtë tifozët dhe mediumet angleze po e fajësojnë trajnerin gjerman Juergen Klopp.

Ai pranoi "kushtet" serbe dhe vendosi që Xherdan Shaqiri të mos udhëtonte me ekipin në Beograd, për t'i evituar tensionet, që serbët i kishin paralajmëruar nëse paraqitet kosovari, transmeton Koha Ditore.