Sport

Publikohet lista e Kosovës për Ligën e Kombeve

Publikohet lista e Kosovës për Ligën e Kombeve

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i grumbullojë për dy ndeshjet e fundit në kuadër të Grupit 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve kundër Maltës si mysafirë, dhe Azerbajxhanit.

Për herë të parë janë ftuar portieri Arijanet Muric dhe mesfushori Mirlind Kryeziu. Grumbullimi i futbollistëve bëhet të hënën ndërsa stërvitja e parë mbahet të martën.