Sport

Dortmundi fiton dramën ndaj Bayernit, shkëputet në krye të tabelës

Foto: Reuters
 

Derbi më i madh në Bundesligë ndërmjet Dortmundit dhe Bayern Munichut sot ka prodhuar një ndeshje spektakolare, të cilën e fitoi ekipi vendas.

Pesë gola u shënuan në përballjen e jashtëzakonshme në “Westfalenstadion”, me vendasit që shënuan fitore prej 3 me 2, transmeton Koha.net.