Sport

Mulaomeroviq vlerëson se Prishtina është e denjë për ABA

Mulaomeroviq vlerëson se Prishtina është e denjë për ABA
 

Damir Mulaomeroviq i ka bërë reklamë të mirë basketbollit kosovar. Ish-basketbollisti i njohur boshnjak tashmë drejton përfaqësuesen e Kosovës në basketboll dhe klubin Z Mobile Prishtina.

Me Prishtinën ka arritur sukses të madh, duke e udhëhequr skuadrën e kaltër drejt raundit të dytë të FIBA Europe Cup. Prishtina për herë të parë dhe vetëm në tentimin e katërt ia ka dalë të kalojë grupin fillestar në FIBA Europe Cup, njërën prej katër garave evropiane të klubeve të basketbollit, shkruan sot Koha Ditore.