Sport

Skenat e dhunshme lënë në hije fitoren e Ajaxit në Greqi

Skenat e dhunshme lënë në hije fitoren e Ajaxit në Greqi
 

Dhjetëra tifozë të Ajaxit janë lënduar si pasojë e sulmit që tifozët e AEK-ut të Athinës para ndeshjes të cilën holandezët e fituan 2 me 0.

Skenat me tifozë të përgjakur nga gjësendet dhe fishekzjarrët e hedhur nga tifozët grekë kanë lënë në hije fitoren e Ajaxit në kuadër të Ligës së Kampionëve.