Sport

Vazhdojnë polemikat për Topin e Artë: Votoi edhe gazetari që nuk ekziston

 

Struktura e votimit për Topin e Artë ka qenë në vëzhgim mikroskopik qëkur Luka Modriq u shpall lojtari më i mirë në botë, dhe polemikat për këtë çmim po vazhdojnë.

Marca shkruan se gazetari i listuar si korrespondent për Ishujt Komore nuk ekziston, përcjell Koha.net. Abdou Boina është listuar si gazetari që ka votuar për Komoret duke zgjedhur Kylian Mbappen, Modriqin, Ronaldon, Hazardin e Salahun në top pesë më të mirët.