Sport

Liverpooli e pret Napolin në “finalen” e grupit

Liverpooli e pret Napolin në “finalen” e grupit
 

Nënkampioni i Evropës, Liverpooli, duhet të fitojë të martën në shtëpi ndaj Napolit dhe kjo me rezultat më bindës, nëse dëshiron të sigurojë kalimin në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve.

Liverpooli futet në xhiron e fundit nga vendi i tretë me tri pikë disavantazh ndaj Napolit. Skuadra lidere e Premier Leagues do të kalojë tutje nëse siguron fitore 1:0, apo nëse pranon gol duhet të fitojë me dy gola dallim.