Sport

Liverpooli fiton “finalen” e grupit me Napolin

Liverpooli fiton “finalen” e grupit me Napolin
 

Liverpooli ka vazhduar qëndrimin në Ligën e Kampionëve duke mposhtur Napolin në të ashtuquajturën finale të grupit C.

Heroi i këtij takimi ishte Mohamed Salah që realizoi golin e vetëm dhe portierit Alisson Becker që priti një goditje të Arkadiusz Milikut në minutat e fundit të takimit duke mos lejuar Napolin që të siguronte barazimin që e çonte tutje në garën evropiane.