Sport

Prishtina përgatitet në të ftohtë për ndeshjen “e nxehtë” në Turqi

Prishtina përgatitet në të ftohtë për ndeshjen “e nxehtë” në Turqi
 

Basketbollistët e Z Mobile Prishtinës të hënën mbrëma ishin mobilizuar me tuta dhe kapela, derisa po kryenin stërvitjen e fundit para nisjes për në Turqi për të luajtur ndeshjen e radhës në FIBA Europe Cup kundër Pinar Karshiyakas.

Një kalorifer në skaj të fushës në sallën e vogël të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve nuk po arrinte të zbuste temperaturën e ulët që mbretëronte.