Sport

Roma kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

 

Roma ka mposhtur lehtësisht Entellan për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Patrik Schick realizoi dy gola dhe u ndihmua me nga një të Marcanos e Pastores për fitoren 4 me 0.