Gattuso i pakënaqur me gjyqtarët Foto: Reuters

Gattuso i pakënaqur me gjyqtarët

16 January 2019 23:10

Gennaro Gattuso ishte i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në Supërkupën e Italisë ndaj Juventusit.

Milani humbi këtë përballje me rezultat prej 1 me 0, transmeton Koha.net. Ishte Ronaldo që shënoi golin e vetëm në këtë takim, derisa Milani e mbylli takimin me një lojtar më pak në fushë kur me të kuq u ndëshkua Kessie.

“Duhet t’i jap komplimente ekipit, siç e kam thënë edhe në konferencë për media, ne duhej të ngjiteshim në një mal, dhe provuam. Nuk më përket mua t’i gjykoj incidentet. E pranoj se kartoni i kuq për Kessien ishte i drejtë. Shqetësimi im i vetëm është përdorimi i teknologjisë, pasi kishim një ofsajd të ngushtë dhe flamuri u ngrit lart. Juve shënoi dy herë dhe njëri u anulua për ofsajd, sepse ata lejuan që ndeshja të vazhdonte dhe më pas të merrnin vendimin. Kjo më nervozon”, është shprehur ai për Rai Sport.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme