Sport

Prishtina ndahet me trajnerin që bëri histori

Prishtina ndahet me trajnerin që bëri histori
 

Ndeshja e së shtunës ndaj Bashkimit do të jetë e fundit për Damir Mullaomeroviqin si trajner i Z Mobile Prishtina, shkruan sot Koha Ditore.

Mullaomeroviq pas kësaj ndeshjeje, që zhvillohet në Prishtinë prej orës 19:00, do të përshëndetet me lojtarët dhe me drejtuesit e klubit. Ai do të largohet nga bardhekaltrit për çështje personale, kanë bërë të ditur burime brenda klubit prishtinas.