Sport

Behrami, tri javë jashtë fushës

 

Kapiteni Valon Behrami pritet t'i mungojë skuadrës së Udineses të paktën për tri ndeshjet e ardhshme kampionale, si pasojë e lëndimit që e ka pësuar të enjten në stërvitje, kanë njoftuar mediumet italiane.

Behrami ka dëmtuar muskulin e këmbës së djathtë dhe për këtë arsye do të detyrohet të pauzojë të paktën për tri javë. Ai nuk do të jetë në gjendje t'i ndihmojë Udineses për ndeshjet me Chievon, Lazion e Bolognan.