Sport

Kosova mposht Serbinë në ndeshjen ku pati vetëm futboll

Kosova mposht Serbinë në ndeshjen ku pati vetëm futboll

Luigj Buqaj si futbollist ka shijuar suksese të mëdha në futbollin e Kosovës. Së fundi është bërë trajner dhe tash ka arritur një sukses të veçantë.

Ai po udhëheq një përzgjedhje të priftërinjve katolikë të Kosovës, që po marrin pjesë në Evropianin e futsallit për këtë komunitet në Tivar dhe Ulqin, shkruan sot Koha Ditore.