Sport

Mullaomeroviqi mbështetet tek “Plisat” për fitore

Mullaomeroviqi mbështetet tek “Plisat” për fitore
 

Trajneri i Z Mobile Prishtinës, Damir Mullaomeroviq, u fokusua në moton e klubit “PReady for more” dhe shtoi se bardhekaltrit janë të gatshëm për fitore, në mënyrë që të vazhdojnë rrugëtimin në FIBA Europe Cup.

Mullaomeroviqi insistoi se Prishtina mund ta mposhtë një ekip të madh si Varese, duke luftuar për çdo top gjatë ndeshjes dhe duke aplikuar një mbrojtje të fortë.