Sport

Danimarkës i del e vështirë “stërvitja” me Kosovën

Danimarkës i del e vështirë “stërvitja” me Kosovën

Edhe pse trajneri i Danimarkës e konsideroi të lehtë përballjen me Kosovën duke e cilësuar si “ndeshje stërvitore”, ajo nuk doli të jetë e tillë. Kosova dhe ekipi që është i dhjeti në listën e FIFA-s barazuan 2 me 2 në miqësoren e zhvilluar të enjten në “Fadil Vokrri”.

Amir Rrahmani kaloi “Dardanët” në epërsi në minutën e 42-të. Ai shënoi me kokë pas harkimit nga Besar Halimi.