Sport

Pogba refuzon United, Reali tenton ta rrëmbejë francezin

Pogba refuzon United, Reali tenton ta rrëmbejë francezin

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, mesfushori kampion bote Paul Pogba ka refuzuar dy herë të rinovojë kontratën me skuadrën e Manchester United.

Pavarësisht momentit të mirë që lojtari po kalon me “djajtë” pas ndryshimit të trajnerit, 26-vjeçari kërkon të ndryshojë skuadër. Dhe dëshira e tij, ashtu sikurse e ka shprehur vetë, është të luajë në La Liga me Real Madrid, transmeton tch.