Sport

Flamuri i Kosovës në Çeçeni bëhet çështje në Rusi

 

Flamuri i Kosovës në stadiumin “Akhmat-Arena” në Grozny të Çeçenisë është bërë çështje politike në Rusi. Flamuri i Kosovës ishte vendosur në stadiumin e skuadrës Akhmat Grozny, pasi mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha, i ishte bashkuar kësaj skuadre në fund të vitit 2016.

Për flamurin e Kosovës, që ishte i vendosur në një pjesë të kulmit të tribunave krahas flamujve të tjerë shtetërorë, ka reaguar ambasadori i Serbisë në Rusi, dhe reagimi i tij solli valë reagimesh të autoriteteve ruse, shkruan sot “Koha Ditore”.