Sport

Ylli, pengesa më e madhe e Prishtinës për një stinor pa humbje

 

Z Mobile Prishtina i ka edhe tri pengesa në tentim për të përfunduar stinorin e rregullt në Superligë me të gjitha fitore. Prishtina i ka fituar 25 ndeshjet e deritashme dhe prin në tabelë me 50 pikë.

Prishtina në plejof do të startojë nga pozita e parë e me shumë gjasë Golden Eagle Ylli nga pozita e dytë, shkruan sot “Koha Ditore”. Pikërisht Ylli i Suharekës vlerësohet “pengesa” më e madhe e Prishtinës në rrugën drejt përfundimit të stinorit vetëm me fitore.