Sport

Chelsea e Liverpooli në garë për Lewandowskin

Foto: Reuters
 

Dy skuadrat e Premier Leagues së Anglisë, Chelsea e Liverpooli po garojnë për transferimin e sulmuesit polak të Bayern Muenchenit, Robert Lewandowski, raporton "The Mirror" të dielën.

Mësohet se Chelsea është në avantazh dhe zyrtarët e klubit londinez kanë kontaktuar tashmë me përfaqësuesesit e Lewandowskit. Mirëpo, Chelsea ende nuk është e sigurt nëse do të ketë mundësinë të transferojë lojtarë, pasi i janë ndaluar transferimet nga FIFA për shkelje të rregullave të transferimit të lojtarëve të mitur, ndërsa këtë vendim Chelsea e ka apeluar në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport (CAS). CAS do të shqyrtojë rastin më vonë këtë muaj, transmeton Koha Ditore.