Sport

Prishtina kalon lehtë konkurrentin më të madh

Prishtina kalon lehtë konkurrentin më të madh
 

Z Mobile Prishtina ka dëshmuar edhe një herë që është favorite shumë e madhe për të fituar titullin në Superligën e Kosovës në basketboll.

Prishtina të dielën e ka pritur Golden Eagle Yllin, që vlerësohet konkurrenti më i madh i saj në garën për titull të kampionit. Dhe ndaj skuadrës nga Suhareka ka fituar bindshëm. 90:77 ishte rezultati i takimit të luajtur para afro 200 shikuesve, shkruan sot “Koha Ditore”.