Sport

Basketboll, seria finale e femrave nis të dielën

KB Bashkimi - Femra
 

Seria finale e plejofit në Ligën e Femrave në basketboll, ku do të përballen Bashkimi dhe Prishtina, nis të dielën, ka njoftuar Federata e Basketbollit e Kosovës.

Ndeshja e parë finale luhet Prizren, të dielën (20:00), pasi Bashkimi ka përparësinë e terrenit si kampion i pjesës së rregullt, shkruan sot “Koha Ditore”.