Sport

Hendboll, të mërkurën ndeshjet e dyta gjysmëfinale

Foto: Ilustrim
 

Të mërkurën (nesër) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit në hendboll. Te hendbollistët, Besa Famgas pritet të sigurojë kalimin në finale.

Kampionia në fuqi, Besa, në ndeshjen e parë kishte mposhtur Vëllaznimin me shifrat 39:10 dhe nuk pritet të ketë telashe për të fituar ndaj Vëllaznimit edhe në Gjakovë, në ndeshjen që nis në orën 19:00. Më shumë rivalitet pritet në Prishtinë ku takohen Prishtina e Kastrioti në orën 18:00, transmeton Koha Ditore.