Sport

Gjithçka rreth finales së Championsit, Tottenham-Liverpool

Gjithçka rreth finales së Championsit, Tottenham-Liverpool

Liverpooli e siguroi vendin në finale e madhe të Ligës së Kampionëve, pas rikthimit të jashtëzakonshëm kundër Barcelonës, duke fituar 4:0 e duke e përmbysur deficitin e tre golave nga dueli i parë.

Me përmbysje, biletën për në finale e arriti edhe Tottenhami që u rikthye nga humbja në shtëpi prej ndeshjes së parë dhe nga dy gola disavantazh në pjesën e dytë, në shtëpinë e Ajaxit, për të fituar në fund, 3:2.