7 perditesime
21:57

Kosova U21 me fitore spektakolare ndaj Turqisë U21, merr kreun

Kosova U21 ka shënuar fitore bindëse në Fadil Vokrri ndaj Turqisë U21, për t’u bërë edhe lider i grupit.

Kosova shënoi fitore prej 3 me 1 në përballjen e sotme në një ndeshje shumë të bukur para tifozëve “Dardanë”, transmeton Koha.net.

Ishte Arbenit Xhemajli ai që i dha epërsinë Kosovës në minutën e 45+2, që ishte edhe rezultati i pjesës së parë.

Mysafirët e nisën më mirë pjesën e dytë duke barazuar shifrat në minutën e 46 oërmes Dervisoglut.

Por, në vazhdim Kosova shënoi edhe dy herë. Ishte Mirlind Daku ai që shënoi riktheu epërsinë në minutën e 72.

Derisa golin e fundit e shënoi Lirim Kastrati me një goditje shumë të bukur nga një kundërsulm i shpejtë në minutën e 89.

Të gjithë golat e Kosovës ishin dedikim për Arbër Zenelin, që u lëndua në sfidën ndaj Malit të Zi me kombëtaren A të Kosovës.

Me këtë fitore Kosova është lider në Grupin 3 me 6 pikë nga dy ndeshje të zhvilluara. Derisa e dyta është Turqia me katër pikë. Në vendin e tretë është Shqipëria me 2 pikë.

Image
21:36

Kosova rikthen epërsinë ndaj Turqisë

Kosova U21 ka rikthyer epërsinë ndaj Turqisë U21.

Ishte Mirlind Daku ai që shënoi në minutën e 72, transmeton Koha.net.

Rezultati momental është 2 me 1.

21:11

Turqia barazon shifrat ndaj Kosovës

Turqia U21 e ka nisur fuqishëm pjesën e dytë ndaj Kosovës U21.

Me të nisur pjesa e dytë shifrat i barazoi Halil Dervisoglu.

21:08

Edhe Kosova U21 ia dedikon golin Arbër Zenelit

Arbër Zeneli ka marrë edhe mbështetjen e Kosovës U21.

Mbrëmë kombëtarja e Kosovës ndaj Bullgarisë golin e epërsisë dhe fitoren ia dedikoi Arbër Zenelit, i cili ka pësuar një lëndim të rëndë në ndeshjen ndaj Malit të Zi.

Kurse Kosova U21 kaloi në epërsi fund të pjesës së parë përmes Arbenit Xhemajlit.

 

20:51

Kosova në epërsi ndaj Turqisë

Kosova U21 ka kaluar në epërsi ndaj Turqisë U21 në fund të pjesës së parë.

Ishte Arbenit Xhemajli ai që i dha epërsinë Kosovës në minutën e 45+2, që ishte edhe rezultati i pjesës së parë.

Derisa në këtë minutë Turqia mbeti me një lojtar më pak në fushë, pasi me kartonin e dytë të verdhë u ndëshkua Sinik.

20:00

Nis ndeshja Kosovë U21 – Turqi U21

Ka nisur ndeshja ndërmjet Kosovës U21 dhe Turqisë U21 në “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

“Dardanët” kërkojnë fitore në këtë përballje të vështirë për të vazhduar formën e mirë në eliminatoret për Evropian.

19:42

“Dardanët” fillojnë të mbushin “Fadil Vokrrin”

Tifozët kosovarë “Dardanët” kanë filluar të hyjnë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, transmeton KTV.

Nga ora 20:00 Kosova U21 do të luajë kundër Turqisë U21, e vlefshme për kualifikim në Evropianin për të rinj.

19:13

Formacionet zyrtare: Kosova U21 – Turqia U21

Pas fitores së thellë ndaj Andorrës përfaqësuesja e Kosovës U21 sot do të ketë një test të vërtetë ndaj Turqisë U21.

Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikimin në Evropianin U21, transmeton Koha.net.

Takimi nis në ora 20:00 në “Fadil Vokrri”, derisa formacionet zyrtare janë këto:

Image