Sport

Rastet dhe golat e fitores së Kosovës U21 ndaj Turqisë U21

 

Përfaqësuesja e Kosovës U21 dje kishte shënuar një fitore shumë të rëndësishme ndaj Turqisë U21 në kualifikimet për Evropian.

Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë të martën në mbrëmje, në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet në praninë e rreth 8 mijë shikuesve, me rezultat prej 3 me 1.