Sport

Maradona mes jetës së shfrenuar dhe futbollit në Napoli

 

Një djalë i panjohur, fotografi me anëtarë të mafisë dhe konsumim i kokainës: është e pabesueshme që Diego Maradona ka gjetur kohë të bëhet futbollisti më i madh i brezit të tij.

E gjatë shtatë vjetëve të tij te Napoli, Maradona shtyri një ekip autosajder për të fituar dy herë titullin e kampionit në Serie A, si dhe udhëhoqi Argjentinën drejt triumfit në botëror (1988), shkruan CNN.