Sport

Suarez: Doja të zhdukesha nga faqja e dheut pas humbjes nga Liverpooli

Suarez: Doja të zhdukesha nga faqja e dheut pas humbjes nga Liverpooli

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka thënë se humbja 4-0 ndaj Liverpoolit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve ishte po aq e dhimbshme sa edhe momenti kur ishte kthyer në shtëpi nga Botërori i vitit 2014 kur e kishte kafshuar Giorgio Chiellinin e Italisë dhe i ishte ndaluar loja e futbollit për katër muaj.

Barça dukej e sigurt se do të arrinte finalen e top-garës evropiane për herë të parë nga viti 2015 pasi kishte fituar ndeshjen e parë me rezultat 3-0 por rezultati u rrënua në Anfield nga ish-skuadra e Suarezit, e cila edhe e fitoi garën me rezultatin 2-0 ndaj Tottenham Hotspur.